Udany start modelarzy z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu.

DSC_3795

             Trzeci raz w gościnnych salach Oświęcimskiego Centrum Kultury a siódmy w Oświęcimiu odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. VII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim. W imprezie brało udział 50 uczestników , którzy zaprezentowali 250 modeli . Byli to modelarze indywidualni jak i działający w klubach modelarskich m.in z : Bielska – Białej, Krakowa, Jaworzna, Mikołowa, Myszkowa, Czańca, Rudy Śląskiej, Gilowic, Libiąża, Kęt, Przeciszowa, Tychów, Polanki Wielkiej, Gliwic oraz Oświęcimia. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych : młodzików ( M) , juniorów( J) , seniorów ( S) oraz w dwunastu klasach modeli (okręty , statki , budowle, figurki , samoloty jedno- i wielosilnikowe, odrzutowce, pojazdy kołowe, pojazdy gąsienicowe, żaglowce ). Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy m.in. obecność modelarzy i modelarni biorących udział w podobnych imprezach na terenie Polski i Europy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wystawiane były modele modelarzy z Przeciszowa p. Andrzeja Zemły, p. Łukasza Fuczka, p. Andrzeja Jakulewica , którzy w ubiegłym roku zdobywali tytuły Mistrzów Świata i Europy w kategorii okrętów.

Młodzi modelarze z naszego gimnazjum zajęli, w tak doborowym towarzystwie, bardzo dobre miejsca. Jan Dylik, Kamil Duda, Przemek Chylaszek, Kinga Socha ( MG nr 2 Oświęcim) w grupie młodzików juniorów startowali w kategorii budowli oraz budowli kolejowych i zajęli I , II i III miejsca. Instruktorem modelarzy jest p. Dariusz Pawlica.
W obecnej chwili na terenie naszego miasta działa jedyna Pracownia Modelarska w Miejskim Gimnazjum nr 2 Oświęcimiu . Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz.14.30- 16.00 w sali nr 17 w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu w ramach innowacji z przedmiotu zajęć technicznych z elementami modelarstwa. W przebiegu imprezy pomagali uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu , którzy uczęszczają na te zajęcia.
Niewątpliwą atrakcją wystawy były makiety kolejek elektrycznych, które zostały zaprezentowane przez „Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych „Piętrusek” , powstały w marcu 2013 roku. Zamierzeniem uczestników tego klubu jest: propagowanie modelarstwa kolejowego , historii kolejnictwa; organizowanie pokazów makiet kolejowych; budowa makiet i infrastruktury kolejowej. Klub ten zaprezentował makietę dla dzieci oraz profesjonalne segmenty szlaku kolejowego. Reprezentuje również nasze miasto w podobnych imprezach kolejarskich na terenie całej Polski.

koordynator Dariusz Pawlica
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content