Turniej w minikoszykówce do lat 11.

011

 

 

W sobotnie przedpołudnie zorganizowaliśmy pierwszy inauguracyjny turniej w ramach Śląskiej Ligi Minikoszykówki do lat 11. Zawitały do naszego miasta drużyny z czołówki zeszłego sezonu – mistrz ligi (Bielsko Biała) , Cieszyn trzecia siła na Śląsku i MOSM Tychy.
W pierwszym meczu po bardzo zaciętym spotkaniu wygrywamy 40 do 37 z MOSM Tychy. Brawo chłopaki za walkę i niesamowite emocje. W drugim spotkaniu przegrywamy z Cieszynem 38 – 29. Niestety na wynik zdecydowała słabsza postawa w drugiej kwarcie, gdzie na boisku muszą zameldować się zawodnicy nie będący na parkiecie w pierwszej odsłonie. Przegrana 16 do 3 sprawiła, że pomimo ogromnego wysiłku i wygrania drugiej połowy (trzeciej i czwartej kwarty) 23 do 16 nie odnosimy zwycięstwa. Brak dwóch czwartoklasistów Jeremiego i Olka był bardzo trudny do zastąpienia trzecimi klasami mimo niesamowitej woli walki. Trudno się gra kiedy przeciwnik jest starszy i bardziej doświadczony, silniejszy, wyższy i szybszy. Wiem jednak, że zdobyte doświadczenie ze starszymi zawodnikami zaprocentuje w meczach z rówieśnikami. W ostatnim meczu wysoko przegrywamy z mistrzem Śląśka Basket Hills B.Biała 64-14. Mam nadzieję, że w następnym turnieju wrócą do nas nieobecni podstawowi gracze i powalczymy z nimi o zwycięstwo w turnieju.
Wyniki turnieju:
1. Kadet Oświęcim 40 – 37 MOSM Tychy
2. MOSM Tychy 7 – 67 Basket Hills Bielsko-Biała
3. Kadet Oświęcim 29 – 38 Stela Cieszyn
4. MOSM Tychy 23 – 36 Stela Cieszyn
5. Kadet Oświęcim 14 – 64 Basket Hills Bielsko-Biała
Wojciech Porębski
Skip to content