Turniej Szachowy

DSC09830

W Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu od trzech lat prowadzone są zajęcia rozwijające z nauki gry w szachy skierowane w stronę najmłodszych uczniów. I to dla nich właśnie w październiku został zorganizowany . Wzięło w nim udział dwunastu odważnych, którzy chcieli się sprawdzić w tej „królewskiej grze”.

Turniejowi towarzyszyły ogromne emocje. Na twarzach niektórych gościł uśmiech, u innych pojawiały się łzy – nieodłączny element turniejów w tej kategorii wiekowej. Były i niespodzianki. Spośród dziewcząt najlepszą okazała się Vanessa Jarosz z klasy 3b, wyprzedzając Lenę Piątek oraz Liliannę Ratyńską. W kategorii chłopców zwyciężył podobnie jak rok wcześniej Jakub Kantyka z klasy 3a. Sporą niespodziankę sprawił Wiktor Klepacz, plasując się na drugiej pozycji, natomiast trzecie miejsce zajął Jan Sordyl. Pozostali uczestnicy turnieju to: Filip Socha, Szymon Jasieniak, Wiktor Lewandowski, Antoni Wanat, Adam Ligenza oraz Filip Kuźma.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Podczas zawodów wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami, z kolei najlepsi na najbliższym apelu nagrodzeni zostaną pamiątkowymi medalami.

Tomasz Kantyka