Turniej Jr. NBA w Oświęcimiu.

244741636_1602782483392733_412010954010120238_n

 

W sobotnie przedpołudnie odbył się pierwszy turniej Jr. NBA w naszej – Atlantic Dywizji. Nasza drużyna składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu reprezentowała drużynę Boston Celtics.
W pierwszym meczu pewnie pokonujemy drużynę Philadelphia 76ers. 45 -23. Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wszyscy chłopcy i wspaniałe nasze dziewczęta pokazali się z bardzo dobrej strony. Szybka kombinacyjna gra pozwoliła pokazać nam piękno tego sportu. Statystyki: Oskar Ortman 20, Sordyl Jan 6, Błasiak Mateusz 5, Bednarczyk Brajan 4, Wanat Antoni 4, Guja Bartosz2, Michał Krawczyk 2, Sołek Michał 2. W drużynie z Philadelphia 76ers 13pkt. zdobył Adam Baszton.
W drugim naszym spotkaniu wygrywamy z New York Knicks 59-14.
Jednak wynik nie odzwierciedla walki jaka miała na parkiecie. Ambitna drużyna z Czeladzi postawiła wysoko poprzeczkę. Jestem przekonany, że w kolejnych turniejach będzie to zespół bardzo trudny do pokonania. Statystyki:Oskar Ortman 24, Wanat Antoni 8, Gucio Pawlik 7, Iza Gurdek 4, Kantyka Jakub 4, Błasiak Mateusz 4, Suślik Mateusz 2, Brajan Bednarczyk 2,. W drużynie New York wyróżnił się Kacper Mikoda 8 pkt.
W ostatnim meczu przegrywamy z Brooklyn Nets 58-21.
Starsza o rok drużyna z Imielina wzmocniona zawodnikami z MOSM Tychy przewyższała znacząco nasz zespół warunkami fizycznymi. Mimo wielkiego zaangażowania rywal był poza zasięgiem. Mam nadzieję, że w następnym turnieju wyciągniemy wnioski z tej porażki i zagramy bardziej efektywnie w ataku i w obronie. Statystyki : Oskar Ortman – 11pkt., Iza Gurdek 2, Wanat Antoni 2, Sordyl Jan 2, Błasiak Mateusz 2, Filip Gallardo 2. Brooklyn Nets – Miros Franciszek 14, Sojka Radosław 10, Rojek Szymon 8.
Wyniki:
mecz nr 1: KS UKS Kadet Oświęcim (Boston Celtics) 45- 23 MUKK Pszczyna (Philadelphia 76ers)
mecz nr 2: MCKS Czeladź (New York Knicks) 6 – 79 Hardfox SP 1 Imielin (Brooklyn Nets)
mecz nr 3: KS UKS Kadet Oświęcim (Boston Celtics) 59 – 14 MCKS Czeladź (New York Knicks)
mecz nr 4: MUKK Pszczyna (Philadelphia 76ers) 6 – 65 Hardfox SP 1 Imielin (Brooklyn Nets)
mecz nr 5: KS UKS Kadet Oświęcim (Boston Celtics) 21 – 58 Hardfox SP 1 Imielin (Brooklyn Nets)
W pierwszym turnieju zajmujemy drugą lokatę, przed nami jeszcze trzy turnieje w dywizji Atlantic. Do play -off awansują dwie najlepsze drużyny z naszej dywizji.
I m – SP 1 Imielin (Brooklyn Nets)
II m – KS UKS Kadet Oświęcim (Boston Celtics)
III m – MUKK Pszczyna (Philadelphia 76ers)
IV m – MCKS Czeladź (New York Knicks)
Dziękuję wszystkim moim podopiecznym za fantastyczną walkę i wielkie emocję podczas turnieju. Szczególnie chciałbym podziękować naszym dziewczynom Helenie i Izie bez Waszego udziału nie moglibyśmy wziąć udziału, w tym wydarzeniu. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku, Pani Iwonie Zajas za znakomite zdjęcia, Panu Marcinowi Milerowi za realizację on-line, Panu Arkowi Sordyl za pomoc techniczną i chłopakom z 8A za sędziowanie. Dziękuję Pani Dyrektor Magdalenie Musiał i Panu Prezydentowi Krzysztofowi Kani za uświetnienie otwarcia naszej imprezy. Oczywiście również dziękuję wspaniałym KIBICOM za stworzenie znakomitej atmosfery na trybunach, której bardzo nam brakowało przez ostatnie 2 sezony.
Skip to content