Turniej Badmintona

12DSC09895

11 listopada 2019 roku na sali gimnastycznej w naszej szkole rozgrywany był Turniej Badmintona w grach pojedynczych. Miał on formułę otwartą, stratowali więc  w nim także uczniowie spoza naszej szkoły. Siedemnastu zawodników podzielono na trzy grupy wiekowe, którzy w swoich kategoriach rywalizowali systemem „każdy z każdym”.

W grupie do lat 10 zwyciężył nasz uczeń – Jakub Kantyka, natomiast w kategorii do lat 13 bezkonkurencyjny był jego brat Kacper Kantyka. Niezwykle zacięta rywalizacja miała miejsce w najstarszej grupie wiekowej. W finale minimalnie lepszą okazała się nasza absolwentka, Urszula Morawska, która pokonała Katarzynę Kamyk. Obie dziewczyny jeszcze w ubiegłym roku wspólnie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2 w Oświęcimiu i były bezkonkurencyjne w całym powiecie oświęcimskim.

Pozostali uczniowie naszej szkoły startujący w zawodach to: Jakub Słomski, Joanna Grzywacz, Jakub Bojarzyn, Krzysztof Grzywacz, Katarzyna Piskorz.

Tomasz Kantyka