Trochę o historii zbliżającego się Turnieju…

Turniej_historia

 

 

Międzynarodowe Turnieje Koszykówki o Puchar Wolności, organizowane są w Oświęcimiu od 2015 roku – swoją nazwą i terminem rozgrywek nawiązują do kolejnych rocznic wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau (pierwszy turniej został zorganizowany aby uczcić 70. rocznicę ww. wydarzenia). Zaproszeni goście każdorazowo mogą liczyć na pomoc ze strony naszego klubu w organizowania zwiedzania i poznawania historii oświęcimskiego muzeum.
W I Międzynarodowym Turnieju Koszykówki o Puchar Wolności, rozgrywanym w dniach 31.01. – 01.02. 2015, w szranki z Kadetem stanęły drużyny: Pogoń Ruda Śląska, UKS Regis Wieliczka oraz BK MŠK Kežmarok.

Końcowa klasyfikacja Turnieju, po serii zaciętych meczów, wyglądała następująco:
1. Pogoń Ruda Śląska
2. UKS Regis Wieliczka
3. UKS KADET Oświęcim
3. BK MŚK Kežmarok

Pierwsza piątka Turnieju:
Tomasz Pustelnik – Pogoń Ruda Śląska (MVP Turnieju)
Mateusz Hnatyszyn – Kadet Oświęcim
Jakub Gunia – Kadet Oświęcim
Bartosz Jasica – Regis Wieliczka
Robert Hudak – BK MŠK Kežmarok

II edycja Turnieju miała miejsce w dniach 30-31. 01. 2016. Drużyny,
jakie gościły w tym czasie w Oświęcimiu to WKS Śląsk Wrocław, MOSM Bytom oraz nasz zaprzyjaźniony klub ze Słowacji – BK MŠK Kežmarok. Jak widać po końcowej klasyfikacji turnieju – w ubiegłym roku UKS Kadet okazał się nader gościnny:
1. WKS Śląsk Wrocław
2. MOSM Bytom
3. BK MŠK Kežmarok
4. UKS Kadet Oświęcim
MVP Turnieju został wybrany Mateusz Czempiel (WKS Śląsk Wrocław).

Kolejne informacje wkrótce…

Wojciech Porębski

Skip to content