To już 15 spotkanie z naszymi przyjaciółmi w Breisach am Rhein.

IMG-20190926-WA0026

 

Za nami pierwsze dni pobytu w Niemczech. Wczoraj po powitaniu w szkole i wspólnej pracy nad projektami, zostaliśmy serdecznie przyjęci w Ratuszu przez Burmistrza Olivera Reina i przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Oświęcimia prof. Wernera Nickolai. Sam proboszcz katedry w   Breisach w ciekawy sposób nas po niej oprowadził.

 

Dzisiaj, w poruszający sposób, zmierzyliśmy się z trudną historią. W Centrum Żydowskim ,,Das Blaue Haus” wysłuchaliśmy historii rodziny Daniela Hoffmanna, którego babcia urodziła się w tym miejscu, a tata doczekał wyzwolenia w obozie koncentracyjnym Buchenwald po deportacji w 1943 r. do KL Auschwitz III Monowitz i Marszu Śmierci w styczniu 1945r. Podczas pracy nad projektami, staliśmy się recenzentami niedawno otwartej wystawy.

 

Popołudnie spędziliśmy w Spółdzielni Winiarskiej ,,Oberrotweil”.

Magdalena Soboń
					
Skip to content