Sztafetowe Biegi Przełajowe – Powiat

20211001_112246

 

1 października 2021 roku na terenach MOSiR-u przy rzece Sole w Oświęcimiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęły między innymi dwie drużyny dziewcząt z naszej szkoły.

Rywalizacja była niezwykle pasjonująca i wyrównana. Wszystko rozstrzygało się dosłownie na ostatnich metrach, a o zajętym miejscu w biegu trwającym około 18 minut decydowały sekundy.

Dziewczęta z klas 7-8 przez większą część biegu znajdowały się na prowadzeniu, jednak ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. Startowały w składzie: Roksana Zajas, Alicja Kozieł, Kinga Soter, Klaudia Kobiałka, Lena Stefańska oraz Hanna Raszka.

Dziewczęta z rocznika 2009 – 2011 również prowadziły przez większą część biegu, ale w końcówce rywalki niebezpiecznie się zbliżyły. Biegnąca na ostatniej zmianie Amelia Długaj odparła jednak atak rywalki i wywalczyła dla szkoły pierwsze miejsce. Oprócz niej drużynę reprezentowały również: Helena Dąbrowska, Julia Matula, Nikola Wasztyl, Alicja Sidorowicz, Patrycja Wilczak.

Obie ekipy uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Życzymy powodzenia w walce z najlepszymi w Małopolsce.

 

Tomasz Kantyka

Skip to content