Szachy – Miejskie Igrzyska Dzieci

20221128_113908

W minionym tygodniu w rozgrywkach międzyszkolnych rywalizowali miłośnicy „królewskiej gry”.

W Miejskich Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Pojedynek między nimi był ozdobą turnieju. Zakończył się remisem i o końcowej kolejności decydowała punktacja pomocnicza – małe punkty. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Jakub Kantyka, Paweł Adamus, Wiktor Lewandowski i Natalia Gryzełko. Na drugim miejscu uplasowali się: Szymon Strumiński, Kacper Mamoń, Szymon Kuzia i Lilianna Ratyńska. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr1.

Kolejnym etapem były Powiatowe Igrzyska Dzieci. Startować w nich mogli jedynie zwycięzcy wcześniejszego etapu. Z kompletem zwycięstw nasi uczniowie wygrali również ten turniej i uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Pokonane zostały szkoły z Zatora, Przeciszowa oraz Grojca.

W Igrzyskach Młodzieży reprezentowali naszą szkołę: Michał Fujak, Wojciech Gębołyś, Szymon Panek i Lena Stefańska. Zwyciężyli oni w zawodach miejskich, z kolei rozgrywki powiatowe zakończyli na trzecim miejscu.

Gratulacje  dla wszystkich startujących. Oby w kolejnych zawodach udało się powtórzyć te sukcesy.

 

Tomasz Kantyka

Skip to content