Świetny turniej w wykonaniu naszych najmłodszych niedźwiadków. Awansujemy do turnieju finałowego (4 najlepsze drużyny) i będziemy walczyć o medale.

435995032_830322132455334_1053652989893728859_n
W sobotnie przedpołudnie nasz klub był organizatorem turnieju półfinałowego w kategorii U-10. Do półfinału awansowały drużyny KS UKS Kadet Oświęcim, UKS SP 27 Katowice i MCKS ECON Czeladź. Nasi najmłodsi zawodnicy na co dzień trenujący w Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykarskim w Oświęcimiu, spisali się bardzo dobrze. W pierwszym meczu stawili czoła bardzo silnej drużynie UKS SP 27 Katowice, które są głównym faworytem do złotego medalu. O przegranej zadecydowała nasza słabsza postawa w pierwszej połowie. Popełniamy za dużo błędów przy wybiciu piłki z autu. Błędy te drużyna z Katowic szybko zamieniała na łatwe punkty. Pierwsza kwarta przegrana 7 do 15 (6 punktów tracimy z źle wybitego autu). W drugiej kwarcie przegraliśmy 8 do 32, brak koncentracji był w tej kwarcie na niebywale wysokim poziomie. Po zmianie stron pokazaliśmy w trzeciej odsłonie mistrzowski basket. Wygrywamy 18 do 12 grając z wiarą we własne siły. Brawo!!! W ostatniej kwarcie zagrali nasi zmiennicy, którzy również bardzo dobrze zaprezentowali się na parkiecie. Mecz przegrywamy 79 do 39. W drugim spotkaniu drużyna z Czeladzi po bardzo szarpanym spotkaniu przegrała z Katowicami 81 do 51. Po takim rozstrzygnięciu wiadomo było, że trzecie spotkanie będzie meczem o awans do finałowego turnieju. Mecz rozpoczęliśmy od wygranej pierwszej kwarty 20 do 14, taki wynik świadczy, że mamy ogromny potencjał koszykarski i wielkie serce do walki. Wszyscy jednak z obawą czekaliśmy na rozstrzygnięcie w drugiej kwarcie. Z Katowicami przegraliśmy zdecydowanie, jednak w meczu z Czeladzią na parkiecie pokazaliśmy prawdziwy niedźwiedzi pazur i wygrywamy tę odsłonę 12 do 10. W trzeciej i czwartej kwarcie również okazaliśmy się lepszą drużyną a ambitna ekipa z Czeladzi przegrała 61 do 45. Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować rodzicom moich podopiecznych za przygotowanie przepysznego posiłku i fantastyczny kulturalny doping. Z wyrazami podziękowania TRENER.
Skład i statystyki punktowe naszej drużyny:
Dżon Michał, Bucki Bartosz, Ryszka Krzysztof 3+6, Pastuszak Antoni 11+8, Kadela Oliwier 2, Gałuszka Alex, Kmiecik Maksymilian 2, Czekaj Jakub, Kuzia Szymon 2, Dyrdoń Paweł, Brzozowski Wiktor, Kulka Adam 15 + 31!!!, Trenda Leon, Sidorowicz Aleksander 4 + 10, Drzyżdżyk Aleksander 2 + 4.
Skip to content