ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

20171016_081610

 

 

16 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym dniu klasy I i IV brały udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią pielęgniarkę i nauczyciela biologii. Celem tych spotkań było uświadomienie dzieciom jak ważne dla zdrowia jest prawidłowe mycie rąk. Po krótkiej pogadance i prezentacji multimedialnej uczniowie wraz z opiekunami udali się ochoczo do łazienki umyć ręce zgodnie z instrukcją. Następnie uczniowie klasy I przeszli na stołówkę szkolną, gdzie samodzielnie przygotowywali II śniadanie. Uczniów klas IV czekało trudniejsze zadanie do wykonania a mianowicie plakaty edukacyjne, które miały zachęcać do regularnego mycia rąk. Wszystkie dzieci w nagrodę za wspaniały udział w zajęciach otrzymały smaczne i zdrowe jabłuszka, które wcześniej też przez nich zostały starannie umyte.


Joanna Piecha

Skip to content