SUKCES UCZNIÓW SP2 W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

IMG-20180108-WA0000

 

Duży sukces odnieśli w tym roku szkolnym uczniowie SP2, którzy przystąpili do Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego. Przygotowania do konkursu, w którym należy wykazać się znajomością słownictwa i gramatyki na poziomie B1(na etapie szkolnym), B2 ( na etapie rejonowym) oraz C1 ( na etapie wojewódzkim) według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages), nie należą do łatwych. Ponadto w etapie rejonowym oraz wojewódzkim wymagana jest wiedza z zagadnień dotyczących kultury i zwyczajów Wielkiej Brytanii.
Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów w proces nauczania oraz motywacji ze stronych opiekunów naukowych, aż 11 z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego, a są to uczniowie klas trzecich gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej:
– Boińska Weronika;
– Brania Radosław;
– Brzozowski Szymon;
– Cienkosz Kacper;
– Dubiel Miłosz;
– Jarosz Konrad;
– Kleczkowski Jakub;
– Rybacka Maja;
– Siedlarczyk Franciszek;
– Stetkiewicz Igor;
– Wąs Julia.

Gratulujemy umiejętności łączenia pasji z nauką języka angielskiego i trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu.

Opiekunowie naukowi języka angielskiego SP 2:
Berta Bolisęga, Anita Bury, Jolanta Mączko, Inez Noworyta

Skip to content