Spotkanie z przyrodnikiem – fotografem

IMG-20240507-WA0000

7 maja w naszej szkole gościliśmy pana Marcina Karettę,  zawodowego fotografa specjalizującego się w tematyce przyrodniczej. Zdjęcia pana Marcina publikowane są w książkach, kalendarzach, folderach i czasopismach – tak w  kraju jak i za granicą. Jego fotografie ukazały się m.in. w takich tytułach jak:   Newsweek, Focus, Wiedza i Życie, Polityka. Kilka publikacji wydrukował też National Geographic, a prestiżowy British Birds zamieścił je na swych okładkach. Napisał kilka książek, w tym popularny „Atlas ptaków” dla wydawnictwa Pascal. Swoje wyjątkowe doświadczenia pan Marcin przekazuje młodszym pokoleniom, chcąc zaszczepić w nich ciekawość przyrodniczą i  szacunek do natury.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów, których zdjęcia  zwyciężyły w szkolnym  konkursie fotograficznym dla kl. 4-7 pt:  „Nasza rzeka Soła”. Konkursowi przewodniczył oczywiście pan Marcin Karetta.

Joanna Piecha, Ewa Kaliciak