Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

041

 

 

Tegoroczne Walentynki na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów, ponieważ w tym dniu uczniowie klas I-III spotkali się z Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o kocie Cukierku. Pisarz zaprezentował dzieciom postać głównego bohatera swoich książek – domowego kota o imieniu Cukierek. Opowiedział kilka zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy. Mały pręgowany kotek i jego niezwykłe, niekoniecznie kocie, talenty podbiły serca młodych czytelników. Pisarz starał się także zaspokoić ciekawość uczniów, odpowiadając na pytania dotyczące powstawania i wydawania książek. Dzieci z dużym zainteresowaniem i uśmiechem na ustach brały udział w spotkaniu, które uwieńczyło rozdawanie autografów oraz kupno książek z dedykacją autora i kocim stempelkiem.

 

Dziękujemy Autorowi za przekazanie do biblioteki swoich  opowieści. Podziękowania kierujemy także do pani Edyty, mamy ucznia z kl. 2b za zakupienie 2 cz. przygód sprytnego owczarka border collie o imieniu Riko pt. Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! Uczniowie będą mogli poznawać przygody psiego bohatera, nowe przygody Cukierka oraz bajki z dziejów Śląska. Za te walentynkowe prezenty serdecznie dziękujemy!

Maria Hutny

 

Skip to content