Spotkania edukacyjne

IMG-20170921-WA0005

21 września (czwartek) w naszej szkole odbyły się spotkania edukacyjne dla dziewcząt klas III gimnazjum poświęcone profilaktyce raka piersi. W tym dniu gościliśmy panią doktor onkolog i pielęgniarki ze Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Dziewczęta miały okazję uczyć się samobadania piersi na specjalnych fantomach.

Szpital św. Łukasza w Tarnowie realizuje kolejną edycję programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”. Celem projektu jest zwiększenie liczby wcześnie wykrytych nowotworów w Małopolsce poprzez wzrost czujności onkologicznej, podniesienie wiedzy dotyczącej objawów chorób nowotworowych oraz spadek zachorowań na nowotwory złośliwe poprzez zmianę stylu życia.

Nasza szkoła będąc w zaszczytnym gronie Szkół Promujących Zdrowie realizuje kolejne działanie wpisujące się w Program Upowszechniania Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.