SP 2 na niebiesko

04

 

Dziś Uczniowie naszej szkoły chcieli pokazać wsparcie dla osób z autyzmem, ubierając się na niebiesko.

Autyzm to zaburzenie o podłożu neurologicznym, które powoduje, że osoby nim dotknięte, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, zachowują się inaczej. Trochę dziwacznie, a czasem nawet dość głupio. To autyzm powoduje, że ludzie tak dziwnie się zachowują.

Co jest ważne w stosunku do kolegi z autyzmem? Jak postępować, jak się zachowywać?
-Szacunek. To, że Twój kolega jest czasem dziwny, czasem inny, nie znaczy, że możesz go szanować mniej niż innych kolegów.
-Powaga. Zachowaj powagę, unikaj dowcipów, traktuj swojego kolegę serio, nie wygłupiaj się przy nim.
-Życzliwość. Jeśli masz okazję -pomóż. Nawet prosta uczynność może być bardzo ważna dla Twojego kolegi.
-Opiekuńczość. Nie pozwalaj innym kolegom na wygłupy i żarty z Twojego kolegi. Po prostu bądź szlachetny, weź go w obronę.
-Stanowczość. Jeśli kolega z autyzmem Ci dokucza, masz wszelkie prawo, żeby się bronić. Odmówić, sprzeciwić się! Jeśli jego zachowanie stanie się dla Ciebie zdecydowanie trudne- koniecznie poproś o pomoc dorosłego – nauczyciela, pedagoga.

URS

Skip to content