„Rzecz o miłośnikach białego szaleństwa…”

DSC08695

 

19 stycznia 2017 roku w Ośrodku Narciarskim „Złoty Groń” w Istebnej odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, w których uczestniczyli uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Dzień był słoneczny i bardzo mroźny. Na uczestników białego szaleństwa czekał doskonale przygotowany stok.
Podobnie jak przed miesiącem w komplecie na podium zameldowały się nasze narciarki. Tym razem jednak zwyciężyła Julia Bartecka, która wyprzedziła Annę Kajor (II miejsce) oraz swoją siostrę Martynę (III miejsce). Nieco dalej uplasowały się: Julia Urbańczyk(V miejsce) i Kasia Kotapka (IX miejsce).
Męskie podium wyglądało podobnie jak na poprzednich zawodach, z jedną istotną zmianą. Nasz uczeń Stanisław Dąbrowski awansował o jedną pozycję i mógł cieszyć się z drugiego miejsca. Trzymamy kciuki, aby na kolejnych zawodach stanął na najwyższym stopniu podium. Bardzo dobrze spisał się Marek Cholewiński, zajmując wysokie czwarte miejsce. Atak na podium nie udał się Filipowi Starzyńskiemu, który nie ukończył pierwszego przejazdu.
Mateusz Przewoźniak zwyciężył w Powiatowej Gimnazjadzie w Snowboardzie i uzyskał awans do zawodów wojewódzkich. Był on jedynym przedstawicielem z naszej szkoły w tej dyscyplinie. Liczymy, że na kolejne zawody w naszym gimnazjum znajdzie się więcej miłośników tej dyscypliny.
Zawody wchodziły w skład cyklu Ligi Narciarskiej, w której – na chwilę obecną- zdecydowanie prowadzimy. Mamy w dorobku 198 punktów. Zajmujące drugą pozycję Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu traci do nas 75 punktów, a zajmujący trzecią lokatę Salezjanie – 120 punktów.
Najbliższe zawody zaplanowano na 1 marca 2017 roku. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd.

Tomasz Kantyka

Skip to content