PREZENTACJA PROJEKTU O ASYŻU I WYMIANIE WŁOSKO-POLSKIEJ

DSCN3190

 

10 maja 2017 uczennice klasy 2a przedstawiły miasto Asyż uczniom naszej szkoły, którzy uczestniczyli w poprzednich latach w wymianie włosko-polskiej oraz tym, którzy w przyszłym roku szkolnym pojadą do Włoch. Niektórzy mogli sobie zatem przypomnieć, a inni  przybliżyć sobie  miasto Asyż, zwłaszcza Bazylikę św. Franciszka  lub zamek  Rocca Maggiore.  Prezentacja projektu obejmowała także projekcję filmiku,  przedstawiającego niedawno otwarte Museo della Memoria, które prezentuje sylwetki ludzi, ratujących Żydów, zamieszkujących Asyż w czasie II wojny światowej. Tematyka Holokaustu i refleksji nad najwyższymi wartościami w życiu człowieka jest bowiem wpisana w projekt wymiany. Uczniowie klasy 2c, biorący udział w wymianie, 27 stycznia przygotowali wystawę prac pt. „Czym jest dla nas Holokaust?”,  odzwierciedlając na rysunkach swoje refleksje i odczucia na ten temat.  Prezentację  zakończył udział  wszystkich uczestników projektu w konkursie o Włoszech, za który otrzymali w nagrodę przygotowane przez uczennice klasy 2a przewodniki po Asyżu.

Opiekun projektu – Beata Matyjaszek-Śnieżek

Skip to content