Prezentacja projektu: “AUSCHWITZ A WSPÓŁCZESNE POSTRZEGANIE RZECZYWISTOŚCI”

DSCN9525

 

23 marca 2017 r. w Cafe Bergson w Oświęcimiu uczniowie klasy z innowacją humanistyczną mieli okazję przedstawić swoje prace w ramach projektu „Auschwitz a współczesne postrzeganie rzeczywistości”. Konkurs ma wymiar ogólnopolski, a jego pomysłodawcami są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i Małopolski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu. Młodzież przedstawiła prezentacje multimedialne obrazujące rzeczywistość wokół nas widzianą z perspektywy  II wojny światowej  i Auschwitz. Swoje prace plastyczne zaprezentowała również Weronika Boińska, uczennica klasy II, która jednocześnie ilustrowała muzycznie prezentacje gimnazjalistów, wykorzystując własne kompozycje.

 

Prace powstały  w  wyniku inspiracji  wystawą „Klisze Pamięci. Labirynty Mariana Kołodzieja” znajdującą się w Centrum św. Maksymiliana   w Harmężach. Weronika  przedstawia swoją wizję rzeczywistości przez pryzmat Auschwitz. Technika rysunków nawiązuje do stylistyki Mariana Kołodzieja, byłego więźnia KL Auschwitz-Birkenau.

 

Wystawę można zobaczyć jeszcze przez tydzień w Cafe Bergson w Oświęcimiu. Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Strycharska

 

Skip to content