Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

DSC02114 (2)
Dnia 5 października 2017 r. na obiektach MOSiR’u w Oświęcimiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziesięcioosobowa grupa zawodniczek z naszej szkoły mogła wystartować w tych zawodach dzięki wcześniejszemu zwycięstwu w kwalifikacjach miejskich.
Trudne warunki atmosferyczne i ogromny stres podziałały bardzo mobilizująco na nasze zawodniczki. Dziewczęta dały z siebie wszystko. Gdy brakowało sił fizycznych, zastępowała je siła woli. Do tego odpowiednia taktyka – początkowo dziewczęta pozwoliły się wybiegać rywalkom, wyczekały na odpowiedni moment i przystąpiły do ataku. Biegnącej na ostatniej zmianie pozostało już tylko utrzymanie przewagi i przybicie symbolicznej „piąteczki” z każdą z koleżanek na ostatnich metrach. W pokonanym polu pozostały reprezentacje Osieka, Zaborza i Nowej Wsi. Mistrzynie Powiatu biegały w następującym składzie: Ula Morawska, Ewa Kanadys, Karolina Makuch, Milena Matyja, Iza Grześko, Dominika Drewniak, Dominika Chylińska, Jagoda Ziomek, Wiktoria Chromik oraz Julia Drabczyk. W eliminacjach miejskich startowała również Natalia Jackowska.
Dziewczęta, jesteśmy z Was dumni.
Tomasz Kantyka
Skip to content