Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym.

20221209_131610

W naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym. Rywalizowała w nich rekordowa ilość, bo aż 11 drużyn – 5 zespołów dziewczyn i 6 chłopców. Nasze dziewczęta grające w składzie: Kinga Soter, Oliwia Krysztoforska i Nikola Wasztyl odniosły ogromny sukces. Zwyciężyły we wszystkich czterech meczach i zdobyły złote medale. Zwycięstwa nie przychodziły jednak łatwo. Zwłaszcza to z Osiekiem wywalczone było w dramatycznych okolicznościach. Ze stanu 0:2 „wyciągnąć” na  3:2 jest czymś wręcz niemożliwym, a one to zrobiły. Bohaterką tego meczu była Nikola, która – choć skazywana była na porażkę – zwyciężyła w decydującym pojedynku.

Chłopcom z naszej szkoły nie udało się wyjść z grupy i ostatecznie zajęli  miejsca  5-6. Reprezentowali nas Miłosz Janiga i Wiktor Kanadys.

 

Tomasz Kantyka

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Skip to content