Powiatowa Gimnazjada w Narciarstwie Alpejskim

DSC09105

1 marca 2017 roku w Ośrodku Narciarskim”Złoty Groń” w Istebnej odbyły się trzecie w tym roku szkolnym zawody narciarskie, w których wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum. Tym razem rywalizowano w ramach Powiatowej Gimnazjady w Narciarstwie Alpejskim, a stawką – oprócz medali – był awans do zawodów wojewódzkich.
Nasi uczniowie nie zawiedli, choć zaczęło się dość nieciekawie. Heroiczny bój stoczyła Ania Kajor, która – mimo kontuzji – bardzo chciała wystartować w zawodach. Trudne warunki i ból sprawiły jednak, że nie udało się jej ukończyć konkurencji. Naszą Szkołę reprezentowały jednak siostry Barteckie, a bezkonkurencyjną tego dnia okazała się Julia. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Martyna. Czwarte miejsce wśród dziewczyn zajęła Magda Gębołyś, a siódme – Karolina Madej.
Jeszcze nigdy wcześniej w zawodach narciarskich na najwyższym stopniu podium nie stanął żaden z chłopców naszej Szkoły. Obserwując jednak postępy czynione przez Staszka Dąbrowskiego w tegorocznych zawodach, można było przypuszczać, że tym razem powalczy o najwyższą lokatę. Ostatecznie nasz pierwszoklasista wygrał i to ze sporą przewagą nad swoimi rywalami. Mamy nadzieję, że przez kolejne dwa lata, gdy będzie reprezentował nasze Gimnazjum – pozostanie bezkonkurencyjny. Pozostali chłopcy również spisali się bardzo dobrze. Czwarte miejsce zajął Marek Cholewiński, a szóste – Pascal Pióro.
Na zakończenie zawodów wręczono również medale za Ligę Narciarską. Wyróżniono najlepszych w całym cyklu zawodów narciarskich w tym roku. Wśród dziewcząt całe podium należało do naszych uczennic. Zwyciężyła Julia Bartecka przed siostrą Martyną oraz Anną Kajor. Na drugim miejscu wśród chłopców uplasował się Stanisław Dąbrowski.
W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie zwyciężyło Miejskie Gimnazjum nr 2, zdobywając niemal dwukrotnie więcej punktów niż drugie w klasyfikacji Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wraz z p. Tomaszem Kantyką wyjeżdżali na zawody narciarskie i godnie reprezentowali nasze Gimnazjum. Łącznie punkty dla naszej Szkoły zdobywało 15 osób. Nim zakończy się sezon narciarski, czekają nas jeszcze zawody wojewódzkie. Trzymamy kciuki za naszych.

Tomasz Kantyka