Podsumowanie Turnieju DISCUS CUP 2019 w Wieliczce.

01

W dniach 27.09 – 29.09.2019 r. nasza drużyna młodzików rocznik 2007 i młodsi (U13) wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju w Wieliczce. Gospodarz rozlosował nas do grupy B z Niedźwiadkami Przemyśl, ŁKS-em Łódź Szkołą Gortata, Ósemką Wejherowo i II drużyną Regisu Wieliczka.
W pierwszym dniu po małych zawirowaniach (zamiast meczy o 15.20 i 18.20 gramy pierwszy mecz o 21.00) przegrywamy obydwa spotkania. Szkoda szczególnie tego drugiego spotkania, ponieważ ŁKS był absolutnie w naszym zasięgu. Niestety w pierwszym spotkaniu bardzo mocny Przemyśl kosztował nas zbyt dużo sił i na ŁKS brakło najbardziej chłodnej głowy.
Wyniki i tabela wszystkich naszych meczy grupowych.

Regis Wieliczka II – Niedźwiadki Przemyśl 16 : 79 MVP: Kacper Cichocki
Ósemka Wejherowo – Regis Wieliczka II 44 : 48 MVP: Wiktor Hankus
Kadet Oświęcim – Niedźwiadki Przemyśl 34 : 73 MVP: Eljasz Nesterenko
ŁKS Łódź – Ósemka Wejherowo 65 : 47 MVP: Mikołaj Śnieżyński
ŁKS Łodź – Kadet Oświęcim 63 : 41 MVP; Tomasz Musialik
Niedźwiadki Przemyśl. – Ósemka Wejherowo 69 : 14 MVP: Dawid Walciszewki
UKS Regis Wieliczka II – Kadet Oświęcim 45 : 34 MVP: Jonasz Puła
Niedźwiadki Przemyśl – ŁKS Łódź 69 : 41 MVP: Adrian Kijanka
Kadet Oświęcim – Ósemka Wejherowo 59 : 45 MVP: Artur Janik
ŁKS Łódź – UKS Regis Wieliczka II 61 : 44 MVP: Dawid Cichocki

1 Niedźwiadki Przemyśl 8 pkt.
2 ŁKS Łódź Szkoła Gortata 7 pkt
3 Kadet Oświęcim 6 pkt.
4 Boramax Ósemka Wejherowo 5 pkt.
5 Regis Wieliczka II (PK) 4 pkt.

W sobotę i niedzielę było znacznie lepiej w kolejnych 4 meczach z każdej z potyczek wychodzimy zwycięską ręką. I co najważniejsze gramy coraz lepiej. Na pochwałę zasługuje szczególnie nasza gra w obronie, która była początkiem wszystkich dobrych rzeczy na boisku. Wygrana z Wejherowem i Regisem Wieliczka to pewne wygrane MVP spotkania otrzymuje Artur Janik, Dominik Huber.

V-VIII: Swiss Krono Żary – Ósemka Wejherowo 29 : 60 MVP: Nikodem Kolodziejski

V-VIII: Kadet Oświęcim – Regis Wieliczka 59 : 46 MVP: Dominik Hubert

Półfinał: AZS PWSZ Skierniewice – Niedźwiadki Przemyśl 41 : 75 MVP: Bruno Chalicki
Półfinał: ŁKS Łódź – UKS 27 Katowice 65 : 43 MVP: Jakub Przystański
Wieczorem odbył się jeszcze mecz gwiazd. Nasz zespół reprezentował Wiktor Cetnarski i Mateusz Zgrajek a do finału rzutów za trzy awansował Piotrek Gurdek.
W Finale konkursu ,,trójek,, najlepszy zawodnik Tomek z ŁKS-u otrzymał od Zibiego Plecak

1 Tomasz Musialik – Łódź
2 Eljasz Nasterenko – Przemyśl
3 Piotr Gurdek – Oświęcim
W niedzielny ranek w meczu o 5 miejsce pokonujemy rywala z grupy Wejherowo, które pewnie pokonało Zary.
NIEDZIELA 29.09.2019

Mecz o 9 miejsce: Regis Wieliczka II – STK Nowy Sącz 51 : 47 MVP: Mateusz Śpich

Mecz o 7 miejsce: Regis Wieliczka I – Swiss Krono Żary 70 : 33 MVP: Antoni Ponisz

Mecz o 5 miejsce: Kadet Oświęcim – Ósemka Wejherowo 74 : 49 MVP: Albert Bratek

Mecz o 3 miejsce AZS PWSZ Skierniewice – UKS 27 Katowice 25 : 47 MVP: Jan Stolarczyk

FINAŁ: Niedźwiadki Przemyśl – ŁKS Łódź 71 : 49 MVP Kacper Cichocki
Na uroczystym zakończeniu turnieju zostali wyróżnieni nasi zawodnicy:
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Artur Janik, najlepszym obrońcą Piotr Gurdek a do piątki ALL-STARS powołano Mateusza Zgrajka.
Ze swojej strony bardzo chciałbym podziękować rodzicom za zorganizowanie transportu i wspaniały doping na turnieju, Pani Iwonie za fotorelację. Dziękuję. Trener Wojciech.