Pierwszaki poznają zawód ratownika medycznego

P_20181018_090023

 

 

18 września uczniowie klas pierwszych mieli wyjątkową okazję odwiedzić siedzibę Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu. Spotkanie było okazją do wręczenia wcześniej przygotowanych laurek z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego. Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska profesjonalnego sprzętu medycznego jaki wykorzystywany jest w sytuacjach ratowania ludzkiego życia, zwiedzania karetki oraz utrwalenia wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych.

Podczas zajęć uczniowie poznali nowy, ciekawy i z pewnością trudny zawód jakim jest ratownik medyczny, a w nie jednej głowie zaświtał pomysł, by swoją przyszłość związać wlaśnie z tą profesją J

Dziękujemy raz jeszcze za wspaniale przygotowane spotkanie, uśmiech i poświęcony czas życząc wszystkim Pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu samych spokojnych dyżurów!

M.Żądło, M.Huber

Skip to content