„PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – WAŻNA RZECZ!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Już po raz trzeci odbyły się w dniu 11 V 2016 r. MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIMIA. Tym razem w Miejskim Gimnazjum nr 3 w Oświęcimiu w godz. 10.00- 14.00 drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach praktycznych oraz rozwiązywały test teoretyczny z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencje te były punktowane i oceniane przez komisję sędziowską w skład której wchodzili ratownicy medyczni Służby Maltańskiej – p. Anna Sołek i Andrzej Dziędziel i Pogotowia Ratunkowego – p. Piotr Wędzinę. Jak podkreślali oceniający „każdy uczestnik zawodów był zwycięzcą” gdyż samo podjęcie akcji ratowniczej jest już dużym wyzwaniem dla każdego z nas..W zawodach zwyciężyli uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, a na kolejnych drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 3 i Miejskiego Gimnazjum nr 1 Podczas uroczystości zakończenia zawodów obecni byli: p. Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcimia, p. Barbara Rokowska – Dyrektor ZSiPM w Oświęcimiu, p. Łukasz Oborzelski – przedstawiciel Firmy Austrotherm w Oświęcimiu oraz p. Barbara Faruga – dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Oświęcimiu. Każdy z uczestników zawodów otrzymał upominki ufundowane przez sponsorów. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli nauczyciele przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa: Grzegorz Olszewski i Dariusz Pawlica.
Zawody mają charakter cykliczny i będą odbywać się raz w roku w poszczególnych gimnazjach na terenie miasta Oświęcim. W przyszłym roku szkolnym gospodarzem zawodów będzie Miejskie Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
1. Gabriela Zielińska
2. Izabela Kita
3. Maria Maciborek
4. Anna Kubiczek
5. Julia Nieśpielak
6. Alicja Pijaj
7. Arkadiusz Herma
8. Marcel Ren

Organizatorem zawodów oraz fundatorami nagród byli :
• Prezydent Miasta Oświęcim
• Szpital Powiatowy w Oświęcimiu
• Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu
• Oświęcimska Służba Maltańska
• Firma „Austrotherm” z Oświęcimia
• Firma Poligraficzna A-3 z Oświęcimia
• Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne w Oświęcimiu.
• Sponsorzy prywatni
• Gimnazja Miasta Oświęcim

 

Dariusz Pawlica
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content