Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I

Bez tytułu2

 

Dnia 10 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I szkoły podstawowej. Wspaniałe przedstawienie przygotowali uczniowie starszych klas. Autorką tegorocznego scenariusza była Patrycja Zając uczennica klasy 3c gimnazjum. Głównym motywem przedstawienia był bal w Królestwie Bajek z okazji przyjęcia nowych czytelników. Niestety zła czarownica porwała księcia i tylko godni książek młodzi czytelnicy mogli go uwolnić. Uczniowie klas I przyjęli wyzwanie i wspaniale poradzili sobie z zadaniami czarownicy: musieli wykazać się znajomością alfabetu, rozwiązać zagadki, zaśpiewać piosenkę z motywem książki oraz wymienić najważniejsze zasady korzystania z książek. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i uwolnili księcia. Mogli wreszcie złożyć przyrzeczenia dobrego czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Na zakończenie pan Dyrektor Grzegorz Olszewski pogratulował wszystkim uczniom i życzył wspaniałych przygód w świecie książek.

Skip to content