Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim

DSC00710

 

 

21 lutego 2020 r. w Ośrodku Narciarskim „Złoty Groń” w Istebnej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Narciarzy przywitała prawdziwie zimowa pogoda, wiatr i obfite opady śniegu. Nie przeszkodziło to uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu w  osiąganiu sukcesów. Niemal wszyscy stawali na podium.

W starszej grupie wiekowej (14-15 lat)  wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Piskorz, natomiast wśród chłopców trzecie miejsce zająć Paweł Romanek, a szósty był Mateusz Brzozowski.

W grupie 12-13 lat naszą szkołę reprezentowały dwie osoby. Aleksander Juszczyk był piąty, a Grzegorz Stanek ósmy.

Największe sukcesy osiągnęli najmłodsi. Wśród dzieci do lat 11 zwyciężali uczniowie naszej szkoły. Helena Dąbrowska oraz Wojciech Gębołyś byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach. Ponadto drugie miejsce zajęła Julia Matula,  piąte Natalia Brózda, a na szóstej pozycji uplasował się Jakub Kantyka.

W podsumowaniu narciarskich zmagań w całym sezonie zimowym na podium stawali: Katarzyna Piskorz i Helena Dąbrowska –  1 miejsce, Julia Matula i Wojciech Gębołyś – 2 miejsce oraz Jakub Kantyka – 3 miejsce. Za ogromny sukces należy uznać zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej uczniów naszej szkoły w kategorii do lat 13. Na nagrodę, którą był wspaniały puchar, ciężko zapracował cały zespół. Ogromne gratulacje!

Tomasz Kantyka

 

Skip to content