Ogromny sukces naszych dwóch drużyn młodzieżowych.

345598409_792591382209085_1829490727786562459_n

Dziesięciolatkowie zostali wicemistrzami ligi śląskiej a dwunastolatkowie wicemistrzami ligi małopolskiej.

W miniony weekend zakończył się sezon naszych dwóch drużyn, które wywalczyły doskonałe miejsca w swoich ligach. Najmłodsi adepci koszykówki grający w lidze wojewódzkiej to obecnie trzecioklasiści na co dzień uczęszczający na zajęcia treningowe w Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykarskim przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu. Nasi gracze wywalczyli wicemistrzostwo ligi śląskiej awansując z rozgrywek ligowych do ćwierćfinału (faza grupowa) gdzie okazali się lepsi od drużyny MOSM Tychy wygrywając 43-28. W półfinale wygrywamy z Basket Hills Bielsko Biała 37-10 po bardzo dobrym meczu. Dopiero w finale przegrywamy z bardzo mocną drużyną UKS SP 27 Katowice – 41-14.  Drużyna z Katowice to obecnie najmocniejsza drużyna w naszym kraju, która miesiąc temu wywalczyła Puchar Polski w tej kategorii wiekowej. W trakcie sezonu nasza drużyna zrobiła ogromny postęp w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Nasi liderzy to absolutnie wyróżniający się zawodnicy w lidze. Mam nadzieję, że tacy zawodnicy jak Adam Krawczyk, Jan Kańtoch, Adam Kulka, Adam Kutaj czy Borys Stachura będą kiedyś reprezentantami kadry wojewódzkiej. W drużynie, która wywalczyła wicemistrzostwo ligi śląskiej grali również: Pastuszak Antoni, Heluszka Krzysztof, Kuzia Szymon, Ratyński Filip, Strumiński Szymon, Grubka Ksawery, Horwat Dawid, Klimas Roch, Brzozowski Wiktor, Skirka Miłosz, Hajnos Filip, Wachowicz Szymon, Martyniak Karol, Karteczka Mikołaj. Chłopaki to najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w historii oświęcimskiego basketu. Brawo !!!

Po tytuł wicemistrzowski sięgnęła również drużyna grająca w kategorii U-12. Młode niedźwiedzie na co dzień trenujące w klasie sportowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu rywalizowali w lidze małopolskiej. Liga składała się z 12 drużyn. W rozegranych 22 spotkaniach 19 razy wygrywamy i tylko 3 razy uznajemy przewagę rywala. Gratulujemy drużynie Regisu Wieliczka zdobycia tytułu mistrzowskiego bez porażki.

Tabela ligowa:

1             UKS REGIS Wieliczka

2             Kadet Oświęcim

3             TS Wisła Kraków

4             Oknoplast 100   Kraków

5             Radwansport-Korona Kraków

6             UKS Gortat Kraków

7             MKS Gorlice

8             UKS REGIS II Wieliczka

9             UPLKS Strzelec

10           MUKS 1811 Unia Tarnów

11           AZS UJK Kielce

12           KS Cracovia 1906 Kraków

W drużynie młodzików w sezonie 2022/23 udało się stworzyć monolit. Zawodnicy przez cały sezon ciężko pracowali nad strefą mentalną. Dzięki tej przemianie treningi stały się bardziej efektywne i zamiast rozwiązywać konflikty rówieśnicze zaczęliśmy po prostu ciężko trenować. Drużyna dzięki takiej przemianie stała się zespołem, z którym każdy przeciwnik ligowy musiał się liczyć. Skład drużyny:  Adamus Paweł, Bednarczyk Brajan, Błasiak Mateusz, Cembala Igor, Czekaj Łukasz, Długaj Cyprian, Dziedzic Jeremi, Gallardo Kuźma Filip, Jasieniak Szymon, Kowacki Piotr, Kożuch Leon, Krawczyk Adam, Krawczyk Michał, Krupiński Wojciech, Lewandowski Wiktor, Małkiewicz Patryk, Marcinkowski Adam, Pawlik Gustav, Spisak Mikołaj, Szlachta Mateusz, Walicki Igor, Zimirski Borys, Biesik Miłosz. Brawo drużyna !!!

Nie było by tych wszystkich osiągnięć i tak  dobrego sezonu, gdyby nie ogromna praca, którą wykonała nasza drużyna. Ilość godzin, którą nasi koszykarze spędzili na hali, na siłowni czy na bieżni lekkoatletycznej jest niezliczona. Litry wylanego potu, ogromna ilość wyrzeczeń i poświęcenia które stały się udziałem naszych koszykarzy są nie do opisania.

Jednocześnie trzeba powiedzieć, że ogromną pracę wykonali również Zarząd i Działacze klubu UKS KADET Oświęcim. Sprawili, że nasz TEAM nie martwił się o nic. Drużyna mogła się skupiać na codziennych treningach, gdyż stworzone warunki były naprawdę wyśmienite. Ta praca była udziałem: Prezesa Marcina Milera, Trenerów: Wojciecha Porębskiego, Krzysztofa Zonia, Bogdana Paterka, Dyrektora Oświęcimskiej Dwójki – p. Grzegorza Olszewskiego.

Dziękujemy także naszym sponsorom a w szczególności WSPANIAŁYM RODZICOM i Miastu Oświęcim.

To wszystko przyczyniło się do tak wielu zwycięstw, które padły w tym roku łupem KADETA. Z czasem niespodzianki, którymi były zwycięstwa z wyżej rozstawionymi rywalami stały się normą. Celne rzuty raz za razem cieszyły naszych kibiców. Radość z gry była wielką satysfakcją nie tylko dla naszych koszykarzy i całego klubu, ale również dla naszych kibiców.

Dziękuję Wasz Trener

Skip to content