Noc Sów 2018 w SP2 – 23 marca w godz. 19-23

post FB foto Cezary Korkosz

 

Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów!
To jedyna taka noc w Polsce!

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl.Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. W 2018 roku czeka nas już siódma Noc Sów.
Marcowe noce pachną wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów
z przerażenia…

 

Program:
19-22: film, prezentacja, warsztaty, quiz i zabawy
22-23: wycieczka terenowa w poszukiwaniu sów

Dowiedz się, dlaczego sowy były ptakami Ateny i symbolem mądrości.
Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem
z horroru…
Wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.

Skip to content