Noc Muzeów

IMG-20240520-WA0000
Trud nagrodzony
Tegoroczna Noc Muzeów była dla dwóch naszych uczennic niezwykłym przeżyciem. Dżasmina Pietruszka z kl. 6b i Milena Rąba z kl. 6b podczas tej wyjątkowej nocy odebrały wyróżnienia w konkursie literacko-plastycznym organizowanym przez Instytucję Kultury Województwa Małopolskiego – Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Komisja konkursowa przyznała tylko jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Oba wyróżnienia trafiły w ręce naszych uczennic.
Konkurs był adresowany do uczniów klas VI -VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, więc poziom konkursu był wysoki. Jego celem było stworzenie komiksu przedstawiającego historię tajemniczej kurierki Wandy, która w czasie II wojny światowej przenosiła tajne dokumenty.
Cieszymy się, że ogromny wysiłek pięciodniowej pracy naszych uczennic, został zwieńczony sukcesem. Każda z naszych uczennic stworzyła swój własny, niepowtarzalny komiks. Zachęcamy do oglądnięcia – nagrodzone prace można zobaczyć na stronie internetowej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
Gratulujemy!
Danuta Nieckarz