„NO PROMIL NO PROBLEM”.

IMG-20211122-WA0001

 

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła po raz kolejny przyłączyła się do kampanii społecznej „NO PROMIL NO PROBLEM”. Jest to już XIV edycja kampanii, której celem  jest ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu oraz wzmocnienie u pasażerów i obywateli gotowości do powstrzymywania kierujących, których stan może wskazywać na to, że znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Takie zachowanie pozwoli zapobiec wielu niepotrzebnym zdarzeniom drogowym spowodowanym przez nietrzeźwych kierujących, a co za tym idzie ograniczeniu ludzkich tragedii i dramatów.  Młodzież naszej szkoły w ramach działań profilaktycznych niosąc transparenty z hasłami  kampanii „No Promil –  No Problem”,  przemaszerowała ulicami Oświęcimia przed siedzibę  Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie powitał ich wiceprezydent Krzysztof Kania, który podziękował młodzieży oraz nauczycielom za wzięcie udziału w kampanii. W swojej wypowiedzi  podkreślił, że trzeźwość za kierownicą jest jednym z niezwykle ważnych elementów bezpieczeństwa na drodze, a kampania, w której wzięła udział tak duża liczba młodzieży z całą pewnością będzie miała jeszcze większy wpływ na podniesienie świadomości kierowców i pasażerów. W naszych działaniach wsparli nas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. W ramach prowadzonej akcji zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy i sprawdzali trzeźwość kierujących, jednocześnie wraz z uczniami naszej szkoły uświadamiali kierujących o konsekwencjach oraz skutkach jazdy pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Młodzież miała możliwość doświadczenia,  w jaki sposób otaczający świat widzi osoba nietrzeźwa, bądź będąca pod wpływem środków odurzających. Do tego celu przygotowana została specjalna ścieżka, którą należało pokonać w założonych alkogoglach lub narkogoglach. Jak się okazało, pokonanie pieszo prostej linii w tych specjalnych okularach  nie było łatwym zadaniem.

Alina Płonka Borowczyk

Jolanta Jarosz

Skip to content