Niesamowity sukces naszej uczennicy!

IMG-20231220-WA0005
 Podczas gdy większość z nas jest już myślami  przy wigilijnym stole, nasi uczniowie stawiają czoło recytatorskim wyzwaniom i odbierają zasłużone nagrody.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica klasy 7a – Aleksandra Szefler została finalistką Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”
W dniu 8 grudnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa 2. edycji Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego połączona z Galą Małopolskich Programów Stypendialnych.
Pan Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wraz z Panią Ewą Włodarczyk – starszym specjalistą ds. strategii i analiz z Kuratorium Oświaty w Krakowie gratulowali oraz wręczali nagrody laureatom i finalistom Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – Departament Edukacji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.
Adresatami konkursu byli uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego, którzy za zadanie mieli recytację dwóch wybranych utworów z twórczości: Aleksandra Fredry, Włodzimierza Przerwy-Tetmajera lub Wisławy Szymborskiej.
Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 191 uczniów z 75 szkół położonych w 62 miejscowościach województwa małopolskiego.  Potem odbyły się jeszcze eliminacje na szczeblu gminnym, a następnie powiatowym. Z naszej szkoły do etapu powiatowego dostali się jeszcze: Milena Dylewicz – uczennica klasy 7b i Antoni Mitoraj z kl. 6b. Do kolejnego etapu z naszej szkoły dostała się już tylko jedna z naszych uczennic i tak ostatecznie tytuł finalisty udało się zdobyć Aleksandrze Szefler, recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej i fragmentu “Zemsty” Aleksandra Fredry.
Gala miała bardzo uroczysty charakter. Finaliści konkursu recytatorskiego otrzymali nagrody rzeczowe: książki , słodycze, plecaki. Podczas Gali zostały wręczone również nagrody i dyplomy stypendystom Regionalnego Programu Stypendialnego i Małopolskiego Stypendium im. Świętego Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji.
Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.
Więcej informacji na temat tego konkursu można znaleźć na stronach internetowych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie – stamtąd pochodzi również  część artykułu, który prezentujemy Wam w naszym poście.
Skip to content