Nasi uczniowie na spektaklu “Drakula”

Resized_20170322_142230

 

TNT Theatre Britain presents DRACULA and The Eco Warrior in Chorzów .

Tradycją naszego gimnazjum stały się już wyjazdy na spektakle w języku angielskim. Tym razem 22 marca uczniowie klas I, II, III pod opieką nauczycielek j. angielskiego: p. Jolanty Mączko i p. Inez Noworyty , wybrali się do Chorzowskiego Centrum Kultury na sztukę teatralną pt.: “Dracula and The Eco Warrior” wystawianą przez TNT Theatre Britain.
„Dracula jest wampirem znanym nam głównie z książki o tym samym tytule oraz wielu hollywoodzkich produkcji.
Jednakże w tej sztuce ta fantastyczna postać jest przedstawiona nieco inaczej.
Nowy Dracula wysysa więcej niż tylko krew- odbiera życiodajną siłę z naszej planety i ich mieszkańców, zatapia kły w żyłach ziemi i wlewa do wnętrza zabójcze dla życia płyny i związki chemiczne oraz wyniszcza jej powierzchnię. Przeciwko niemu zwróciły się sprzymierzone siły ekologii – chcą wbić symboliczny kołek w jego mroczne serce, aby uratować przyszłość nas wszystkich. Czy postaciom występujących w sztuce uda się go zniszczyć?
Mimo tego, że spektakl był po angielsku uczniowie znakomicie zrozumieli przesłanie i dramaturgię problemu.
Sztuka zdecydowanie pozostanie w pamięci na długo, a zarazem była znakomitą lekcją języka angielskiego”.
To krótka relacja oczami naszych uczennic z klasy IIIc :
Julii Iwanickiej i Julii Wilanowskiej.
Sztuka jest doskonałą formą kształtowania młodego człowieka i świetnie koreluje z praktyczną nauką języka angielskiego, więc już dziś zapraszam na kolejny spektakl !!!!!!

Skip to content