Nagrody w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”.

IMG_20220921_155925

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Konkurs ten, organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zachęcał uczestników do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe naszych uczniów prezentowały twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość pokazywała afirmację życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.
Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 899 prac z całego świata.
Komisja przyznała 74 równorzędnych nagród i 80  wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 43 autorów.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Adam Ligenza z klasy 6a.

Serdeczne  gratulacje za pomysłowość i kreatywność dla Adama w tworzeniu swoich prac plastycznych.

Skip to content