MISTRZOSTWO POWIATU

DSC02220 (1)

 

 

Reprezentanci naszej szkoły wrócili z Osieka, gdzie rozegrano zawody powiatowe w unihokeju, w podwójnej koronie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie mieli sobie równych i pewnie pokonali zwyciężyli w zawodach.
Nasze uczennice nie dały szans koleżankom ze szkół w Zaborzu oraz Polance Wielkiej, a w swoim ostatnim meczu zremisowały z Osiekiem. Z kolei chłopcy pokonali kolegów z Brzeszcz oraz z Osieka, a w ostatnim meczu doprowadzili do bezbramkowego remisu z Zaborzem. Warto podkreślić, iż w całym turnieju chłopcy nie stracili żadnej bramki. Jest to pierwszy taki tryumf naszych podopiecznych w historii szkoły w tej dyscyplinie sportu.
Nadmienić należy, że nasi uczniowie – aby mogli zagrać w zawodach powiatowych – musieli najpierw zwyciężyć w rywalizacji szkół miejskich. W obu przypadkach w finale odprawiona z kwitkiem została Szkoła Podstawowa nr 3 w Oświęcimiu. Po niezwykle emocjonujących meczach hokeiści z „Trójki” zostali pokonani 3:0, a dziewczęta zwyciężyły dzięki lepiej egzekwowanym rzutom karnym.

Składy naszych drużyn.
Dziewczęta: Karolina Makuch, Maja Skórzak, Patrycja Pinacy, Jagoda Ziomek, Julia Drabczyk, Emilia Pasierbek , Wiktoria Chromik , Natalia Klimek, Magdalena Kubas, Karolina Bogacka.
Chłopcy: Piotr Sporysz, Jakub Gandurski, Arkadiusz Heród, Kacper Chlebowski, Kornel Mizgała, Mateusz Góral oraz Jakub Sieraczyński.

Tomasz Kantyka

Skip to content