MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH MIASTA OŚWIĘCIM W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM.

01

„PIERWSZA POMOC – WAŻNA RZECZ!”

             W dniu 12 V 2015r. po raz drugi odbyły się MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH MIASTA OŚWIĘCIM W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM.
Tym razem w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu w godz. 9.00 – 13.30 drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach praktycznych oraz rozwiązywały test teoretyczny z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencje te były punktowane i oceniane przez komisję sędziowską w skład której wchodzili ratownicy medyczni Służby Maltańskiej – p. Anna Sołek i Andrzej Dziędziel i Pogotowia Ratunkowego – p. Piotr Wędzina oraz wolontariusz Służby Maltańskiej. Jak podkreślali oceniający „każdy uczestnik zawodów był zwycięzcą” gdyż samo podjęcie akcji ratowniczej jest już dużym wyzwaniem dla każdego z nas. W zawodach zwyciężyli uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Oświęcimiu. Na drugim miejscu uklasowali się uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu a na kolejnych drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 3 i Miejskiego Gimnazjum nr 4 . Podczas uroczystości zakończenia zawodów obecni byli: p. Andrzej Bojarski – zastępca Prezydenta Miasta Oświęcim, p. Ewa Kantyka – wizytator Delegatury Oświaty w Wadowicach, p. Jerzy Płonka – przedstawiciel Firmy Austrotherm w Oświęcimiu oraz p. Grażyna Korczyk – dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Każdy z uczestników zawodów otrzymał upominki ufundowane przez sponsorów. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli nauczyciele przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa: Grzegorz Olszewski i Dariusz Pawlica.
Zawody mają charakter cykliczny i będą odbywać się raz w roku w poszczególnych gimnazjach na terenie miasta Oświęcim. W przyszłym roku gospodarzem zawodów będzie Miejskie Gimnazjum nr 3 w Oświęcimiu.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
1. Klaudia Zielińska
2. Joanna Królik
3. Gabrysia Łysek
4. Izabela Ryguła
5. Kacper Ćwiękała
6. Bartek Walusiak
7. Aleksander Nowak
8. Piotr Dziedzic

Organizatorem MISTRZOSTW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH MIASTA OŚWIĘCIM W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM oraz fundatorami nagród byli :
• Prezydent Miasta Oświęcim;
• Szpital Powiatowy w Oświęcimiu;
• Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu;
• Oświęcimska Służba Maltańska;
• Firma „Austrotherm” z Oświęcimia;
• Firma Poligraficzna A-3 z Oświęcimia;
• Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne w Oświęcimiu;
• Sponsorzy prywatni;
• Gimnazja Miasta Oświęcim.

koordynator Dariusz Pawlica
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content