Mistrzostwa Miasta Oświęcimia w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

img_1769

 

 

21 grudnia 2016r. w Ośrodku Narciarskim „Złoty Groń” w Istebnej odbyły się Mistrzostwa Miasta Oświęcimia w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Liczną, bo aż trzynastoosobową grupę stanowili w tych zawodach uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu.
W komplecie na podium zameldowały się nasze narciarki. Zwyciężyła Ania Kajor przed siostrami Barteckimi – Julią i Martyną. Nieco dalej uplasowały się: Martyna Wyrobek, Julia Kania, Ala Michalczuk, Magda Gębołyś i Kasia Kotapka.
Wśród chłopców na najniższym stopniu podium uplasował się Stanisław Dąbrowski. Tuż za nim był Filip Starzyński, który medal przegrał o 0,06s. Dalsze miejsca zajęli: Pascal Pióro, Marek Cholewiński i Janusz Bolisęga.
Zawody wchodziły w skład cyklu Ligi Narciarskiej, w której – na chwilę obecną- zdecydowanie prowadzimy.
Najbliższe zawody zaplanowano na 19 stycznia 2017r. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd. Szczególnie mile widziani snowboardziści, gdyż wśród uczniów naszej szkoły zabrakło ostatnio przedstawicieli tej dyscypliny sportu.

Tomasz Kantyka

Skip to content