Mikołaj w MG 2

DSCN9258

W dniu 4.12.2015r. w naszym gimnazjum po raz kolejny miało miejsce spotkanie w ramach Projektu Współpracy z Miejskim Przedszkolem nr 16. Tym razem był to turniej „Zdrowo – Mikołajkowo”. W szranki stanęły dwie drużyny – drużyna Śnieżki i Renifera, w skład których wchodzili gimnazjaliści i przedszkolaki. Zmagania odbyły się w kilku konkurencjach. Ich celem było uczenie się współpracy i odpowiedzialności za młodszych kolegów, promocja zdrowego stylu życia, a wszystko w mikołajkowym, wesołym nastroju. Nie zabrakło więc i Mikołaja z prezentami, i aniołków, i diabełka, który miał być przestrogą dla tych, co to są niegrzeczni.
Ciekawe czy rzeczywiście każdy z was odgadłby łatwo tę zagadkę, ma bielutki korzeń i zieloną natkę albo jakie warzywo, chociaż niewielkie, wyciśnie z oczu słoną kropelkę? Z takimi między innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy pierwszej konkurencji. Kolejne zmagania wymagały sprawności fizycznej – rzuty do kosza przez gimnazjalistów i rzuty piłeczką do wiaderka w wykonaniu młodszych kolegów z przedszkola wzbudziły aplauz publiczności. Kolejna zabawa polegała na rozpoznawaniu warzyw i owoców przy użyciu zmysłów smaku i dotyku, no i może węchu – czasem. Było zatem smacznie, zdrowo, kolorowo, a na koniec wesoło, zwłaszcza gdy drużyna Śnieżki i Renifera wspólnie śpiewała świąteczne piosenki.
Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali od Mikołaja upominki.

koordynator Joanna Piecha
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content