Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach.

20211105_131035

 

 

Z medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  z Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach. Zawody odbyły się 5 listopada 2021r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu. Rywalizacja miała formę drużynową,  a skład drużyny to cztery osoby.

Znakomicie spisali się nasi przedstawiciele młodszej grupy wiekowej. Grający w składzie: Szymon Strumiński, Jakub Kantyka, Liliana Ratyńska i Natalia Gryzełko pokonali uczniów  SP nr 9 i SP nr 11 oraz zremisowali z drużyną z SP nr 8. Pozwoliło im to zająć pierwsze miejsce i uzyskać awans do zawodów powiatowych.

W grupie młodzieżowej skład naszej drużyny stanowili wyłącznie uczniowie klasy 8b. Byli to: Kacper Napiórkowski, Aleksander Juszczyk, Grzegorz Stanek i Julia Klęczar. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Nie przegraliśmy żadnego pojedynku, remisując z uczniami SP nr 1, SP nr 9 i SP nr 8 oraz wygrywając z drużyną z SP nr 11. Aż trzy szkoły miały podobny bilans punktowy i do ustalenia dokładnej kolejności konieczna była punktacja pomocnicza. Ostatecznie przypadło nam w udziale trzecie miejsce, które niewątpliwie jest dużym sukcesem. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że gdyby w Oświęcimiu zorganizowano mistrzostwa klas zamiast szkół, to 8b byłaby bezkonkurencyjna.

Tomasz Kantyka

Skip to content