Miejskie Gimnazjum nr 2 Oświęcim Mistrzem Rejonowej Gimnazjady w koszykówce chłopców

DSC_0996

             28 marca w Wadowicach odbyła się Rejonowa Gimnazjada w koszykówce chłopców.Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny: Gimnazjum nr 2 Libiąż – mistrz powiatu chrzanowskiego, ZSP nr 1 w Wadowicach – mistrz powiatu wadowickiego i  Miejskie Gimnazjum nr 2 Oświęcim – mistrz powiatu oświęcimskiego.

Zawody rozegrano systemem “każdy z każdym”. Nasi koszykarze w pierwszym meczu bardzo pewnie pokonali rówieśników z Libiąża 73-13. W tym spotkaniu najlepiej punktowali: Kacper Ćwiękała 21 pkt., Aleksander Nowak 13 pkt., Rochowiak Tadeusz 11 pkt. i Jakub Mikos 10 pkt. W następnym spotkaniu zmierzyła się drużyna z Libiąża z gospodarzem turnieju – ZSP nr 1 w Wadowicach. Z tej potyczki zwycięsko wychodzi drużyna gospodarzy pokonując rywali 32-21. W trzecim spotkaniu zmierzyły się drużyny z Oświęcimia i Wadowic stawką tego spotkania był tytuł mistrza rejonu małopolskiego i prawo gry w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 okazali się lepsi od kolegów w Wadowicach wygrywając mecz finałowy 39 – 16. Najlepiej punktowali dla naszego zespołu – Tadeusz Rochowiak 12, Kacper Ćwiękała 11pkt., A. Nowak 6 pkt., Mateusz Hnatyszyn 6 pkt. i Mateusz Kapcia 4 pkt.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Miejskie Gimnazjum nr 2 Oświęcim
  2. ZSP nr 1 w Wadowicach
  3. Gimnazjum nr 2 Libiąż

skład:

Dawid Mazurkiewicz, Adam Stawowczyk, Jakub Mikos, Szymon Zapała, Krystian Rokowski, Mateusz Kapcia, Jakub Gunia, Mateusz Hnatyszyn, Kacper Ćwiękała, Aleksander Nowak, Tadeusz Rochowiak, Łukasz Jarosz.

trener Wojciech Porębski

admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content