Międzynarodowy Projekt Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

img_20160920_155502

Miejskie Gimnazjum przystąpiło do projektu Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu pt. Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata. 20 września 2016 r. w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu odbyła się konferencja inaugurująca projekt, w której wzięli udział nauczyciele naszej szkoły.
Projekt zakłada wizytę studyjną w Auschwitz-Birkenau poprzedzoną zajęciami przygotowującymi młodzież do zwiedzania, a następnie szereg działań, których zwieńczeniem ma być praca wykonana przez gimnazjalistów obrazująca ich postrzeganie Auschwitz w kontekście współczesności. Uczniowie będą mogli wykonać fotografie, przygotować wystawę, apel lub prezentację mulitmedialną. Najlepsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata to projekt adresowany głównie do uczniów klas II i III realizujących innowację „Edukacja regionalna w aspekcie wielokulturowości Oświęcimia”.

Katarzyna Strycharska

Skip to content