„Międzynarodowy Dzień Pizzy”

IMG_20190212_092543

 

 

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie z klasy 1a ten dzień obchodzili 12 lutego. Tego dnia odwiedziliśmy restaurację. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

Magdalena Huber

 

Skip to content