Małopolskie Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

DSC02121 (1)

 

Dnia 11 października 2017 r. na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu odbyły się Małopolskie Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki wcześniejszemu zwycięstwu w zawodach powiatowych nasze uczennice mogły wystartować w finałach wojewódzkich.

Dziewczęta nie pojechały jedynie na wycieczkę. Mimo początkowych trudności pokazały ogromny hart ducha i walkę do ostatnich metrów. Miejsce 9-te wśród 28 najlepszych szkół całego województwa jest ogromnym sukcesem nienotowanym od lat w tej dyscyplinie przez żadną ze szkół oświęcimskich, a nawet powiatu oświęcimskiego.

Na mecie czekała na dziewczyny pyszna pizza, której pozazdrościły nam nawet zwyciężczynie. Pewnie chętnie oddałyby za nią puchar 🙂

Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu: Ewa Kanadys, Urszula Morawska, Karolina Makuch, Milena Matyja, Dominika Chylińska, Izabela Grześko, Jagoda Ziomek, Wiktoria Chromik, Julia Drabczyk, Natalia Jackowska.

Tomasz Kantyka

Skip to content