“MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Matematyki i Informatyki.

ssa43179

 

30 września 2016 roku uczniowie klas matematycznych naszej szkoły udali się na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na Małopolską Noc Naukowców. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć i brać udział w wielu ciekawych wykładach i zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki. Na miejscu mogli podziwiać nowoczesny Uniwersytet Jagielloński. Możliwe było zobaczenie konstrukcji robotów, a także uczestniczenie w licznych prezentacjach, m.in. ,,Jak działa Snapchat” czy też ,,Programowanie Kinect”. Dla chętnych odbywały się warsztaty pt. „Kuchenne rewolucje matematyczne” lub „Hour of Code – godzina kodowania”. Tematy były bardzo ciekawe i interesujące, dały nam możliwość poznania różnych dziedzin matematyki i informatyki oraz nabycia nowych doświadczeń. ,,Matematyczną” młodzieżą opiekowali się pani Magdalena Musiał-Zielińska oraz państwo Iwona i Marek Szerlągowie. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że w przyszłym roku inne klasy również będą miały możliwość uczestnictwa w Nocy Naukowców.

Marek Szerląg

Skip to content