Mali przyjaciele zwierząt

IMG_2454

W tak szczególnym dniu jakim jest święto Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć w naszej szkole gości specjalnych tj. zaprzyjaźnionych z nami przedszkolaczków z Miejskiego Przedszkola nr 16 w Oświęcimiu. Miejskie Gimnazjum nr 2 od wielu lat prowadzi ciekawe zajęcia edukacyjne również w zakresie propagowania humanitarnego traktowania zwierząt. Z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła postanowiła połączyć edukację i zabawę. Młodzież przygotowała przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”, w którym aktorami byli również najmłodsi milusińscy. Na scenie oprócz babci, Kapturka, zwierzaków i gajowego pojawił się także inspektor ds. ochrony zwierząt, który jest jednocześnie nauczycielem naszej szkoły. Inspektor nieoczekiwanie powstrzymał leśniczego oraz uzdrowił wilka. Gościem honorowym była p. Katarzyna Kuczyńska – prezes OTOZ Animals w Oświęcimiu. Po krótkiej pogadance wszystkie dzieci otrzymały plecaki Przyjaciół Zwierząt ufundowane przez OTOZ Animals.

Skip to content