Magiczny czas- jasełka w Miejskim Gimnazjum nr 2

dscn9135

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale szczególnie dzieci – bo jak wiadomo, są to najbardziej rodzinne i magiczne dni. To czas przesycony dobrocią, miłością i spokojem.
Dziś w naszej szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Tradycją stały się już jasełka, przybliżające tajemnicę Bożego Narodzenia. W tym roku w radosny nastrój świąt przenieśli nas nie tylko uczniowie naszego gimnazjum, ale także nasi mali goście z Przedszkola „Bajka”.
Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Starsi i młodsi aktorzy występowali w przepięknych strojach, a salę zdobiła klimatyczna dekoracja- rozgwieżdżone niebo, stajenka, domy i ognisko. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła, a starsi koledzy wspierali ich przez cały czas. To dzięki wszystkim zaangażowanym w to przedstawienie nie zabrakło uśmiechu, a nawet wzruszeń.


Marta Miler

Aktorzy z MG 2:
Dominika Chylińska
Miłosz Dubiel
Natalia Nędza
Aleksandra Bieniek
Aleksandra Bebak
Janusz Bolisęga
Miłosz Nędza
Szymon Wójcik

Aktorzy z Przedszkola „ Bajka”- opiekun: p. Renata Wardzała
Nadia Gębczyk
Patrycja Wilczak
Paweł Matyszkiewicz
Kacper Czekaj
Przemek Hartung
Oskar Ortman

Opiekunowie: p. Marta Miler, ks. Marcin Sandok

Oprawa muzyczna:
Chór MG 2 pod opieką p. Anny Kuczmierczyk

Scenografia:
p. Jolanta Brandys, p. Anita Bury, p. Marta Miler, ks. Marcin Sandok

Nagłośnienie:
Kacper Cienkosz, Miłosz Dubiel, Antoni Starzyński

Skip to content