Lekcja muzealna

dsc02833

14 listopada 2016r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach w Muzeum Żydowskim w Oświęcimiu. Uczniowie pod opieką nauczycielek: p. Marty Miler i p. Jolanty Mączko przygotowują się do przyjęcia gości z Włoch.
Wymiana polsko-włoska rozpocznie się już 25 listopada 2016 r. Lekcja muzealna Czym był Oszpicin? była kolejnym etapem przygotowań do tego wydarzenia. Uczniowie skorzystali z nowatorskich form warsztatów oraz historycznych materiałów dotyczących przedwojennego Oświęcimia. Analiza fotografii, zabytków oraz relacji między mieszkańcami dawnego miasta była przedmiotem ciekawego wykładu i tematycznych dyskusji. Celem warsztatów było poznanie historii Żydów z przełomu XIX i XX wieku w Oświęcimiu oraz zrozumienie skutków Zagłady dla współczesnego miasta. Gimnazjaliści uczyli się o tradycji i religii żydowskiej. Autentyczny i historyczny klimat synagogi pomógł przybliżyć dawne wydarzenia naszym uczniom.

Koordynator wymiany – p. Marta Miler