Kwalifikacje do Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3. Nasi z awansem BRAWO !!!

0

Na głównej hali Wisły Kraków odbył się turniej wojewódzki 3×3 mężczyzn w kat. U-15. Nasze dwie drużyny zaprezentowały się wyśmienicie zajmując drugie i piąte miejsce na 17 zespołów. Drużyna w składzie Mateusz Zgrajek, Krzysztof Porwit, Dominik Huber i Jan Jarosz wywalczyła awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Gratulujemy. Wielkie słowa uznania należą się również naszej drugiej ekipie w składzie Igor Miler, Artur Janik i Mateusz Gawroński.
Nasze dwie ekipy wygrały swoje grupy. Pierwsza drużyna grała w grupie B:
GR B
Korona 1919 Kraków 17 – 9 Regis Wieliczka
KS UKS Kadet I Oświęcim 14 – 13 Korona 1919 Kraków
Regis Wieliczka 7 -10 KS UKS Kadet I Oświęcim

Druga drużyna znalazła się w grupie D.
GR D
KS UKS Kadet II Oświęcim 19 – 7 MKS Gorlice
KS UKS Kadet II Oświęcim 16 – 11 UJK II Kielce
KS UKS Kadet II Oświęcim 6 – 3 SKF Jura Basket
Obie nasze drużyny dostały się bezpośrednio do ćwierćfinału. Nasza pierwsza drużyna pewnie pokonała MKS Gorlice 21-7, natomiast grająca w tylko trzech zawodników druga drużyna uległa MUKS 1918 Tarnów 12-9. Mecz ten był do wygrania jednak nasz drugi zespół miał w nogach już trzy mecze grupowe bez zmian i najzwyczajniej brakło nam sił w decydującej fazie spotkania. Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce w turnieju. W półfinale nasz pierwszy zespół pokonał po bardzo zaciętym meczu TS Wisłę Kraków 13-12. W finale spotkały się drużyny nie pokonane. UJK I Kielce to drużyna w naszym zasięgu przez większość meczu prowadziliśmy. Niestety mocny krwotok z nosa naszego centra Jana Jarosza spowodował, że w końcówce grając bez zmian straciliśmy inicjatywę i mecz przegrywamy 12-10.

Brawo za walkę i osiągnięty wynik dla naszych chłopaków !!
Wojciech Porębski

Skip to content