Koszykówka Jr NBA

IMG_0773

 

Wielkie święto koszykówki miało miejsce w sobotę w naszym mieście.

Finał konferencji wschodniej Jr NBA to impreza, którą mogliśmy zorganizować dzięki zaufaniu władz Jr NBA i pomocy Urzędu Miasta Oświęcim, który był współorganizatorem tej imprezy. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut. Celem finału było wyłonienie dwóch drużyn, które zagrają w wielkim finale w Katowicach. Finalistami zostali Chicago Bulls/MKS MOS Katowice oraz Milwaukee Bucks/UKS SP 27 Katowice. Jak widać, los sprawił, że obie drużyny reprezentują katowickie kluby, tak więc już teraz możemy być pewni że w Wielkim Finale na pewno zobaczymy ekipę z Katowic. Pytanie tylko kto to będzie. O ile Milwaukee Bucks/UKS SP 27 Katowice nie mieli dziś zbyt trudnej drogi do turnieju finałowego, a po drodze pokonali kolejno Atlanta Hawks/MKS Czechowice-Dziedzice oraz Orlando Magic/STELA Cieszyn. O tyle wiele więcej emocji dostarczyła dziś druga ekipa, która wywalczyła awans do Turnieju Finałowego – Chicago Bulls/MKS MOS Katowice. Dopiero po emocjonującej podgrywce pokonała bowiem w ćwierćfinale ekipę Miami Heat/Basket Hills Bielsko-Biała, a później w półfinale Toronto Raptors/Manhattan 27 Katowice. Jednak najbardziej widowiskową akcję tego turnieju, a w zasadzie całych dotychczasowych rozgrywek Jr. NBA w Polsce, mogliśmy zobaczyć w pojedynku Orlando Magic/STELA Cieszyn z Boston Celtics/UKS Kadet Oświęcim. Młody zawodnik Orlando Magic/STELA Cieszyn popisał się bowiem buzzer beater-em czyli celnym rzutem wraz z końcową syreną wykonanym z własnej połowy. Akcję tę będzie można samemu zobaczyć, bowiem dziś gospodarze turnieju przeprowadzali relację live z rozgrywek. Jednak emocje boiskowe to nie wszystko co wydarzyło się dziś w fantastycznej hali w Oświęcimiu. Były także występy artystyczne grupy tanecznej Shake z SP 2 w Oświęcimiu, konkursy sprawnościowe i rzutowe z nagrodami, był bufet ze słodkościami zorganizowany przez wspierających klub rodziców oraz tosty dla wszystkich którzy zgłodnieli (także za sprawą rodziców). Na trybunach natomiast panował gorący doping dla wszystkich drużyn. Nie zabrakło też gości specjalnych. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze lokalne, które reprezentował Prezydent Miasta Janusz Chwierut oraz Radny Jan Adamaszek. Odwiedził nas także znany szkoleniowiec i koordynator programów SMOK i KOSSM – Ryszard Poznański. Dopełnieniem atrakcji były tradycyjne już losowania nagród od organizatorów Jr. NBA czyli koszulek i piłki meczowej. Nasza drużyna reprezentowała barwy Bostonu Celtics. Niestety rok młodsi nasi koszykarze przegrali w pierwszym meczu z drużyną Orlando Magic Stela Cieszyn 56-16. W drugim swoim spotkaniu pewnie pokonali drużynę Atlanty Hawks MKS Czechowice –Dziedzice 31-20. Brawa dla naszej drużyny za rok wrócimy do ligi znacznie mocniejsi.

Skip to content