Koszykarze wywalczyli awans do najlepszej „czwórki” koszykarskiej ligi śląskiej. W półfinale zagrają z Basket Hills Bielsko-Biała. Grały też starsze drużyny „Niedźwiedzi” U-11 i U-12.

kadet-1024x710

10-latkowie z oświęcimskiego Kadeta wywalczyli awans do najlepszej „czwórki” koszykarskiej ligi śląskiej. W półfinale zagrają z Basket Hills Bielsko-Biała. Grały też starsze drużyny „Niedźwiedzi” U-11 i U-12.

Trzecioklasiści z Kadeta U-10 wzięli udział w turnieju w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska pokonali faworyzowany MOSM Tychy 43:28 i awansowali do półfinału rozgrywek w swojej kategorii. O wielki finał powalczą 28 maja, a ich rywalem będzie Basket Hills Bielsko-Biała. W drugim półfinale UKS SP 27 Katowice zmierzy się ze Stelą Cieszyn.

W kategorii o rok starszej czwartoklasiści Kadeta U-11 walczyli w turnieju ćwierćfinałowym ligi śląskiej. Oświęcimianie niestety ulegli gospodarzom – MCKS Czeladź oraz MOS Opole. Teraz przyjdzie im zagrać w przedziale miejsc IX-XVI w kolejnych turniejach.

Z kolei piątoklasiści Kadeta U-12 w spotkaniu na szczycie małopolskiej ligi gościli na własnym parkiecie ekipę Regisu Wieliczka. Goście z „Miasta Soli” zwyciężyli 43:57 i ciągle są niepokonanym zespołem w tym sezonie.

UKS Kadet U-12 zajmuje drugie miejsce z dwoma punktami straty do lidera. Kolejnym rywalem „Niedźwiedzi” będzie w Oświęcimiu Radwansport-Korona 1919 Kraków. To spotkanie odbędzie się 7 maja, początek o godz. 10.

 

Małopolska liga, runda finałowa U-12:

UKS Kadet Oświęcim – UKS Regis Wieliczka 43:57 (8:18, 11:14, 13:19, 11:6)

UKS Kadet: Mateusz Błasiak – 12 pkt, Gustav Pawlik – 12 pkt, Paweł Adamus – 10 pkt, Jeremi Dziedzic – 9 pkt, Miłosz Biesik, Wiktor Lewandowski, Filip Gallardo-Kuźma, Adam Marcinkowski, Szymon Jasieniak, Łukasz Czekaj, Brajan Bednarczyk. Trener: Wojciech Porębski

Skip to content